Aion Online

Yayıncı: GameForge
Durum: Oynanabilir
Dil:
Grafik:
Oynanabilirlik:
Editör Puanı:
Ücret: F2P
Minimum
CPU : Pentium 4 2.8GHz or AMD Athlon 2800
RAM :512MB
VGA :GeForce 5700 or Radeon 9600, DirectX 9c or higher
HDD: 15GB
Önerilen
CPU : Pentium 4 3.0GHz or AMD Athlon 64 3000
RAM :1GB
VGA :GeForce 6600 or Radeon x1550, DirectX 9c or higher
HD: 30GB
Tanıtım
Aion Online
2009 Yılında NCSOFT tarafından piyasaya sürülmüş olan Aion Online, başlangıçta ücretli bir oyun olarak karşımıza çıkmıştı. Sonradan Free to Play furyasına kapılarak ücretsiz olan oyun hala büyük beğeni toplayarak oynanmaya devam ediyor.Göz dolduran grafikleri, keyifli oynanışı ve sürükleyici hikayesi ile işte karşınızda Aion Online:

“Bilmeliydim, çünkü her şey benim; tüm gerçekliği ile; benim çıplak gözlerimin önünde oldu. Bana bundan sonra Gözlemci diyebilirsiniz. Atreia’nın büyük bir vahşet tufanıyla ikiye ayrılışına tanıklık ettim.her şey olup bittikten sonra kim suçlanabilirdi? Bu sizin olayları nereden gördüğünüze bağlı. Asmodianlar ve Elyoslar birbirlerini suçlamayı tercih etti. Benim ise hiçbir tarafa bağlılığım yok. Ben sadece bir zamanlar Atreia’nın bir zamanlar yazılı olan tarihinin parçalarını topluyorum. Ben ne yargıç ne de jüriyim; ama belki de görevim bu kıyameti kimin getirdiği gerçeğini ortaya çıkartmak…”

İşte ikiye bölünmüş bir dünyaya sahip Aion’un hikayesi böyle başlıyor. Bir tarafta Asmodian, bir tarafta da Elyos ırkları. Atreia’nın bir zamanlar bütün olan dünyasının bölünmesinden birbirlerini suçlayıp sonsuz bir savaşa tutuşmuş durumdadır. Siz de oyuna bu iki taraftan birini seçerek başlıyorsunuz. Asmodian ırkları,cesur, sert yapılı ve güçlü iradeleri olan birbirlerine sadakat ile bağlı bir toplum oluştururken Elyon ırkları kibirli ve kendi güzelliklerine bağlanmış, daha bencil yapıda bireylerin toplumudur. Asmodian ırkları Atreia’nın kuzey yarısında, yaşarken Elyoslar güney yarım küreye yerleşmişlerdir. Kuzey yarım kürenin başkenti Pandemonium, Güneydeki Elyosların başkenti ise Sanctum’dur.

Kendi aralarında süregelen, bitmek bilmeyen savaşları sürerken bir de tüm dünyaya hakim olmayı amaçlayan efsanevi ve üstüm Balaur ırkına karşı ortak bir varoluş savaşı vermektedirler. Balaurlar, ejderha benzeri, üstün zekalı ve fiziksel olarak da üstün olan yaratıklardır. Tek amaçları ise Balaurea’dan çıkarak tüm Atreia’da kendilerine hakim olan bir hükümdarlık kurmaktır.

Balaur’lara karşı savaşacağınız yarım küreyi seçerek hikayenin ne tarafında yer alacağınızı, dolayısıyla da düşmanlarınızı seçtikten sonra tercih edeceğiniz savaş tekniğine göre bir sınıf belirliyorsunuz. Sınıf seçimi konusunda oldukça seçenek sunan Aion üstelik alt sınıf ya da uzmanlık sistemi ile size önce oyunu tercih ettiğiniz sınıf ile tecrübe edip ardından uzmanlık belirleyerek ilerlemenizi sağlıyor. Böylece oyunun mekaniklerine daha hakim bir haldeyken uzmanlaşarak aldığınız zevki artırıyorsunuz.

Ekran Görüntüleri
Video
Önerilen Oyunlar