Metin 2

Yayıncı: GameForge
Durum: Oynanabilir
Dil:
Grafik:
Oynanabilirlik:
Editör Puanı:
Ücret: F2P
Minimum
Tüm bilgisayarlarda rahatlıkla çalışabilir.
Önerilen
Tanıtım
Metin 2
Ülkemizde en çok oynanan, MMORPG oyunu olan Metin 2 Ymir Entertainmet Ltd tarafından yayınlandı. 2005 yılında Kore ve Çin’de çıkan bu oyun GameForge sayesinde bizim ülkemize Türkçe dil desteği ile geldi. Şu an Metin 2’nin çoğunluğunu 7’den 70’e Türkler oluşturmaktadır. Yakaladığı bu başarı ise uzun zaman önce gelen başka bir MMORPG oyununu hatırlatıyor.

Metin 2’de 3 imparatorluk bulunmakta ama herhangi bir bonusları yok sadece seçtiğini imparatorluktakiler ile dost iken diğerleri ile düşmansınız. Metin 2 sonuçta bir MMORPG sınıf sistemi olmazsa olmaz değil mi. Şimdilik savaşçı, ninja, sura ve şaman bulunmakta. Her sınıfın olumlu ve olumsuz yanları vardır. Sınıf, görev ve seviye sistemi bulunmaktadır. İster PvE ister PvP yapabilirsiniz. Bunlar zaten MMORPG oyununu MMORPG yapan şeylerdir. Bu popülaritesi nin ardında Türkçe ve kolay oynanabilir olması geliyor. Ve her bilgisiyarda sorunsuzca çalışabiliyor olması.

 Oyun çok basittir, ufak yaşlardaki çocuklarda sorun yaşamadan oynayabilir. Bir yenilik yok hareket tuşları ile hareket edip boşluk ile saldırıyoruz. Yetenek Ağacı çok dar yetenek kutusuna koyduğumuz yetenekleri hemen savurabiliyoruz bundan başka yapacak bir şey yok. Metin taşları etrafta rastgele olarak spawn en alakasız yerlerde bile metin taşlarına rastlayabilrisiniz. 20 seviyeden önce saldırmayınız. Metin taşları saldırdığınız zaman etrafında metin taşının canına göre değişen yaratıklar çıkar ve metin taşlarının canları çok fazladır. Sağlam bir DPS(saniye başına hasar)ınız yüksek olmadan biraz zor kesersiniz. Özel sunucularda vardır bu sunucular daha çok PvP(oyuncu oyuncuya karşı) sistemi vardır. Eşyalarınız bankanızda yada eşya kasılması çok kolay olan sunuculardır bu sunucularda daha çok eşyalarınızı kuşanıp savaş alanına gitmeniz gerekir çünkü karakteriniz en son seviyede ve standart eşyalarla kuşanılmıştır.

Genel olarak sevilen Metin 2  oyununu çekici kılan özelliklerin başında oyunun Türkçe oluşu yer almaktadır. Ayrıca Metin 2 oyununun oynanışı basit bir oyunu öğrenmeninde fazla zor olmaması bir çok oyuncunun ilgisini çekmektedir. Bu sebepten dolayı Metin 2 oyunu bir çok kişi tarafından sevilerek oynanmaktadır. Milyonlarca kişinin oynadığı bu oyunda sizler de yer almak istiyorsanız, vakit kaybetmeden oyunun kendi sitesinden üye olarak oyuna katılabilirsiniz. 

Metin 2 oyununa kayıt olmak için buraya tıklayınız.
Önerilen Oyunlar