Kristal Kanatlar

Yayıncı: 9919
Durum: Oynanabilir
Dil:
Grafik:
Oynanabilirlik:
Editör Puanı:
Ücret: F2P
Minimum
Browser oyunları en düşük performanstaki bilgilsayarlarda rahatça oynanabilmektedir.
Önerilen
Browser oyunları en düşük performanstaki bilgilsayarlarda rahatça oynanabilmektedir.
Tanıtım
Kristal Kanatlar
Kristal kanatlar oyunu browser üzerinden oynanan bir RPG oyunudur. Toplamda 5 farklı sınıf ve toplam 10 değişik karakterden oluşan oyunda anime karakterlerini andıran bir yapı kullanılmış. Sadece karakterler değil diğer tüm yaratıklar da anime karakterlerine benzetilerek sevimli bir görüntü oluşturulmuş. Oyun kaos içerisinde geçen bir dünyada gelişiyor ve sizin göreviniz çeşitli görevleri tamamlayarak karakterinizi güçlendirerek çeşitli özelliklerini geliştirmek. Seçtiğiniz karakterin becerisine göre her görevden sonra çeşitli bonus hediyeler veriliyor. Aynı zamanda Shop kısmında kullanmak üzere her oyunda kaldığınız her 15 saniyede 2 kristal özü kazanıyorsunuz. Kristal özü 10000 olduğunda artmaz ve bu kristal özlerini marketlerde satılan 500 kapasiteli kristal özü şişeleri alınarak ticaret yapılabilir. Kristal kanatlar oyununun bir özelliği de diğerlerine göre görevleri aldıktan sonra harita üzerinde gösterilen yere sağ kısımdaki görevlerin olduğu listeden tıklayarak gidilme özelliğidir. Böylelikle görev yaparken istenilen görevi rahatlıkla yapabiliyor ve hangi görev için hangi yaratığı öldürmeliyim sorusundan kurtuluyorsunuz. Oyunda kanatların dışında pet ve binek hayvanı seçenekleri de mevcut. Pet alabilmek için görev listesinden hayvan evcilleştirme görevini tamamlamış olmanız gerekiyor. Binek hayvanı için de yine aynı şekilde görevleri tamamlayarak sahip olabilirsiniz. Her yaptığınız görevden sonra bir yenisi açılacak ve size ödül olarak verilen tecrübe puanı ile birlikte eşya ve para ödülleri de artacaktır. Kristal kanatlar isminin geldiği kanatları ise ilk olarak 20. seviyeye ulaştığınızda alacaksınız. Ayrıca oyun içerisinde kaldığınız her 60 dakikada bir sağ üst kısımdan geriye doğru saymakta olan saat 0 olduğunda üzerine sol tuş ile tıklayarak bonus olarak can iksiri ve mana iksiri kazanabilirsiniz. Tamamladığınız görevlerden sonra size verilen unvanlar sayesinde ekstra özellikler de kazanıyorsunuz. Her atladığınız seviyeden sonra karakterinizin sınıfına göre kullanabileceğiniz puanlar veriliyor. Verilen puanları kullanmak için ise C harfine basarak karakter özelliklerinizi açıyor ve sınıfınıza göre gerekli özellikleri arttırıyorsunuz. İlk kanatlarınızı almak için ise seviye 20 olduğunuzda gelen ipuçlarını tıklayarak gerekli görev verene gidip aldığınız görevi başarı ile tamamlamaktır. J harfine basarak kanat ara yüzünü açabilirsiniz.
İlk binek hayvanınızı almak için ise seviye 15 olduğunuzda size verilen görevi başarılı olarak tamamlamalısınız.
 
Oyun içerisinde olan bir özellikte PK modudur. Bu özelliği aktif etmek için sol üst kısımda duran karakterinize tıklayarak açılan pencerede yer alan seçeneklerden birini seçmelisiniz. Diğer oyunculara serbest bölgeler üzerinde yapılan saldırılar sonucu karakter isminiz kırmızıya dönüşecektir. İsminiz kırmızı iken her öldüğünüzde üzerinde yer alan veya çantanızda bulunan eşyalardan biri düşecektir.
Bu özellikler ve anlamları aşağıdaki gibidir:
 • Barış Modu: Hiç bir oyuncuya saldıramazsınız.
 • Şeytan Modu: Bu modu aktif ederseniz güvenli bölge olmayan yerlerdeki tüm karakterlere saldırabilirsiniz.
 • Adil Mod: Adil mod aktif olduğunda şeytan modu ile ismi kırmız olarak görünen tüm karakterlere saldırabilirsiniz.
 • Grup Modu: Grup modunu aktif ettiğinizde içerisinde bulunduğunuz grup haricinde diğer tüm oyunculara saldırabilirsiniz.
 • Birlik Modu: Grup moduna çok benzeyen birlik modunun özelliği ise birlik dışı tüm karakterlere saldırmanızı sağlıyor.

kristal kanatlar kristal kanatlar kristal kanatlar kristal kanatlar

Oyuna kayıt olmak için ise açılan kayıt penceresinin sağ üst kısmında yer alan kayıt ol linkine tıklıyor ve açılan penceredeki formu dikkatlice dolduruyorsunuz. Kayıt işlemini tamamladıktan sonra tekrar oyun ana sayfasına geliyor ve oynamak istediğiniz dünyayı seçerek  “Oyuna Gir” butonuna basıyorsunuz. İşte karşımızda karakter oluşturma ekranı. 5 sınıftan oluşan karakter sınıfını seçiyor ve karakterinizin tipini seçtikten sonra ismini belirleyerek başlıyorsunuz. İlk giriş yaptığınızda oyun içerisinde yer alan çeşitli aktivite ve bonusların tanıtımını gördükten sonra sağ kısımdaki görev takip listesinden görevleri yapmaya başlayabilirsiniz. Kristal kanatlar oyununda toplamda 5 farklı karakter yer almaktadır. Aynı zamanda kolay erişim açısından oyun içerisinde kısa yol tuşları bulunmaktadır.
bu kısa yol tuşları ise aşağıdaki gibidir.

 • G: Birlik listesini görüntüler.
 • J: Kanat ara yüzünü görüntüler.
 • X: Evcil hayvan listenizi görüntüler.
 • C: Karakter özelliklerini görüntüler.
 • V: Yetenek ara yüzünü görüntüler.
 • B: Çantanızı görüntüler.
 • N: Binek hayvanlarınızı görüntüler.
 • M: Haritayı görüntüler.
 • , : Dünya haritasını görüntüler.
Ekran Görüntüleri
Video
Önerilen Oyunlar