Forge Of Empires

Yayıncı: InnoGames
Durum: Açık Beta
Dil:
Grafik:
Oynanabilirlik:
Editör Puanı:
Ücret: F2P
Minimum
Browser oyunları en düşük performanstaki bilgilsayarlarda rahatça oynanabilmektedir.
Önerilen
Browser oyunları en düşük performanstaki bilgilsayarlarda rahatça oynanabilmektedir.
Tanıtım
Forge Of Empires
Forge Of Empires browser oyunları arasında yer alan bir online strateji oyunudur. InnoGames tarafından geliştirilen oyunda Microsft'un Age Of Empires'a benzemesi oynanabilirliğini arttırmıştır. İmparatorluk topraklarını genişleterek güçlü bir imparatorluk kurmanız gereken oyunda birçok dil desteği bulunmaktadır. Toplamda 4 dünya üzerinde diğer oyuncular ile savaştığınız oyun henüz beta sürecinde olmasına rağmen bir browser oyununa göre her detay düşünülmüş. Bir çok browser oyununda savaş esnasında yapılan hareketleri siz belirleyemez iken Forge Of Empires oyunu buna imkan sağlıyor. Yapacak olduğunuz hamleleri savaş alanında kendiniz kontrol edebiliyorsunuz. Aynı şekilde yine sol alt kısımda bulunan savaşı otomatik olarak bitir butonuna basarak ise hamleleri otomatik hale getirebiliyorsunuz. Her kazandığınız savaştan sonra topraklarınızı büyütmek, çeşitli sektörleri geliştirmek ve buna benzer ödüller kazanıyorsunuz. Oyun içerisinde sürekli görevlendirme sistemi mevcut ve görevleri doğru şekilde izleyerek gelişiminizi hızlı şekilde ilerletiyorsunuz. Toplamda 7 çağdan oluşan oyunda her atladığınız çağdan size teknolojik yenilikler ve çeşitli özellikler veriliyor. Çağ atlamak için ise gerekli olan ham madde ve koşulları yerine getirmeniz gerekiyor. Sol üst kısımda beliren kabile şefinin verdiği görevleri tamamlayarak ham madde kazanabilirken çevre imparatorluklarda yer alan çiçekleri ve dikili taşları cilalayarak altın kazanabiliyorsunuz.

forge of empires forge of empires forge of empires forge of empires

Oyun penceresi ana ekranında yer alan ve sol üst kısımda bulunan seçenekler menüsünde yer alan bölümlerden imparatorluk isminizi değiştirebilir, genel sıralamanızı görebilir ve halkınızın durumu hakkında bilgi alabilirsiniz. Orta kısmında yer alan bulunduğunuz çağ göstergesi ve hemen sağ tarafında ham madde durumu yer alıyor. Ham madde kısmının altında ise günlük görevleri ve yine Age Of Empires oyununda olduğu gibi boşta duran bina veya üretim merkezlerini takip edebilirsiniz. Sol orta bölümde görev veren kabile şefi, alt kısmında bulunan panelde ise oyun içinde uygulayacak olduğunuz adımları belirleyen butonlar yer almaktadır.
Oyuna kayıt olmak için kayıt kısmında yer alan formu doğru şekilde doldurmanız ve formu doldururken yazdığımız e-posta adresine gelen mail aktivasyonunu tamamlamanız gerekiyor. Kayıt işlemini tamamladıktan sonra belirlediğiniz kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yaparak oynamak istediğiniz dünyayı seçtikten sonra artık oyuna başlamak için hazırsınız. Dünya seçimini de tamamladıktan sonra küçük bir yüklemenin ardından kabile şefi sizi oyun girişinde karşılıyor ve size yapmanız gereken görevler hakkında küçük bilgiler veriyor. İlk görevleri tamamladıktan sonra sol kısma gelen kabile şefi bize yeni görevler vermek için bekliyor. Görevleri almak için üzerine tıklıyor ve açılan pencereden tamam yazısına tıklayarak görevi alıyoruz. Görevleri tamamladıktan sonra sol kısımda bulunan kabile reisinin üzerinde yeşil simgeli bir işaret beliriyor ve görevi alırken yaptığınız gibi tekrar üzerine tıklayarak görevi teslim edip ödülü kazanıyorsunuz. Görevi tamamladıktan sonra sol kısımda bulunan kabile şefinin üzerinde sarı bir ünlem oluşarak yeni görev açıldığını belirtiyor. Görevleri almak için yine üzerine tıklıyor ve kabul ettikten sonra gerekli işlemleri tamamlayarak görevi tamamlıyoruz.
Toplamda 4 dünya üzerinde oluşan Forge Of Empires dünya isimleri aşağıdaki gibidir.

  • Arvahall
  • Brisgard
  • Cirgard
  • Dinegu
Ekran Görüntüleri
Video
Önerilen Oyunlar