Call Of Gods

Yayıncı: GameTurk
Durum: Açık Beta
Dil:
Grafik:
Oynanabilirlik:
Editör Puanı:
Ücret: F2P
Minimum
Browser oyunları en düşük performanstaki bilgilsayarlarda rahatça oynanabilmektedir.
Önerilen
Browser oyunları en düşük performanstaki bilgilsayarlarda rahatça oynanabilmektedir.
Tanıtım
Call Of Gods
Call Of Gods oyunu browser üzerinden oynanabilecek en güzel savaş oyunları arasında yer almaktadır. Toplamda üç ırktan oluşan oyunda sırası ile ırklar elf,insan ve ölümsüzler şeklindedir. Oyunun hikayesi ise uzun yıllar önce kapatılan iblislerin ortaya çıkması ile bu üç ırk bir araya gelir ve birbirine destek olma ve yardım etme kararı alır. Karakterler bölümünden bu üç karakteri görebilirsiniz. Oyuna kayıt olmak için sağ üst kısımda bulunan facebook ile bağlan simgesine tıklayarak facebook kullanıcı adı ve şifrenizi yazıyorsunuz. Gelen uyarıya izin ver diyerek kayıt işlemini gerçekleştiriyorsunuz.

call of gods call of gods call of gods call of gods

Hemen ardından oyun ana sayfasına giderek "Ücretsiz Oyna" yazısına tıklıyor ve dünya seçimini gerçekleştiriyorsunuz. Dünya seçiminden sonra karşınıza karakterinizi oluşturacağınız pencere geliyor ve bu pencereden karakterinizi seçerek ismini belirliyorsunuz. Alt kısımda bulunan "Oluştur" yazısına tıklayarak karakterinizi oluşturuyorsunuz. Oyuna giriş yaptıktan sonra bir karşılama ekranı ile karşılaşıyorsunuz. Karşınıza çıkan diyalogları "Onayla" diyerek geçiyoruz. Karşılama ekranını geçtikten sonra karşınıza gelen ekranda görev alabileceğiniz yerleri görebilirsiniz. Görevleri almak için sarı renkteki ok işareti ile gösterilen bölgeye tıklıyorsunuz. Karşınıza çıkan resimlerde bulunan karakterlerden görev almak istediğinizi fareniz ile tıklıyor ve görev listesini görebiliyorsunuz. Ekran üzerinde yer alan bölümlerden bahsetmek gerekirse en sol üst kısımda tam ekran yapabileceğiniz bölüm yer alıyor.  Hemen altında karakterinizin ismi, seviyesi ve karakter durumunu görebilirsiniz. Tam ekran bölümünün sağ kısmında binaları geliştirmek, asker üretmek ve bina inşa etmek için kullandığınız maddelerin durumlarını görebilirsiniz. En sağ kısımda yine karakterinizin ismi ve hemen altında kırsal, kale ve dünya bölgelerine hızlı erişim sağlayan butonlar yer almakta. Sağ orta kısımda yer alan görev bölümünde aktif ve tamamlamış olduğunuz görevler yer alıyor. Alt kısımda yer alan sıralama bölümü dünya üzerinde yer alan ve sizin ırkınızdan olan oyuncuların seviye ve sıralamalarını gösterir. Hemen yanında bulunan hedef kısmı ile oyun içerisinde yapmanız gereken çeşitli görevler ve talimatların olduğu kısımdır. Bu kısımda belirtilen şartları yerine getirdiğiniz de size bir takım hediyeler veriliyor. Hemen yan kısmında bulunan rapor kısmını kullanarak girdiğiniz savaşları ve sonuçlarını görebiliyorsunuz. Dükkan bölümüne girdiğinizde ise gerekli olan çeşitli nesneleri satın alabildiğiniz bölüme ulaşıyorsunuz.

call of gods call of gods call of gods call of gods

Envarter kısmı çantanızı açıyor, çantanız içerisinde görevlerden ve diğer canavarlardan çıkan eşyaları görebildğiniz bölümdür. Hemen hemen her oyunda olan invertory kısmıdır. Atama kısmı askeri birliklerinizi kontrol eder ve her kahramana atanacak asker sayısını belirler. Alt orta kısımda yer alan kahraman kısmında kahramanlarınızı görebiliyorsunuz. Ne kadar çok kahramanınız var ise o kadar çok askeri birliğe sahip olabiliyorsunuz. Kahramanların sol kısmında bulunan Asker Al kısmı ise geliştirdiğiniz binalar ve ham madde sayınıza göre asker satın alabileceğiniz bölümdür. Asker alma seçeneğinin yanında bulunan arkadaş bölümü ise oyun içerisindeki arkadaşlarınızı gösteren kısımdır. Birlik bölümü ise yine her oyunda olan Clan, Guild bölümüdür. Birlikler listesini görebilir ve kendiniz birlik kurabilirsiniz. Zindan bölümü online oyunların vazgeçilmezi olan ve bonus eşyaların düştüğü özel haritalardır. Zindan butonuna tıklayarak o an için size uygun olan zindanı seçip giriş yaptığınız bölümdür. Zindan bölümünün yanında yer alan arena kısmı ise PvP yapabileceğiniz ve diğer oyuncular ile çarpışabileceğiniz bölümdür. Call Of Gods oyununda kaldığınız sürede belirli aralıklar ile size hediyeler gönderiliyor. Bu hediyelerin içerisinden karakteriniz için kullanabileceğiniz eşyalar veya ham madde çıkıyor. Envarter içerisinde yer alan ve kullanmak istediğiniz eşyanın üzerine sol tuş ile tıklayarak çıkan seçeneklerden kullanacak olduğunuz eşyanın miktarını ayarlıyor ve kullan butonuna tıklıyorsunuz.
Ekran Görüntüleri
Video
Önerilen Oyunlar